• Logo-logo

  • Niepubliczne Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku

  • logo nsp

  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa

  • 1

Koncert Mikołajkowy


Kiedy 3 lata temu , podczas zebrania Rady Rodziców, padł pomysł organizacji takiego koncertu, nawet nie spodziewaliśmy się , że osiągnie aż tak duży sukces. Zapadła decyzja, że będziemy wspierać Warsztaty działające przy Parafii Nawiedzenia w Lubsku. Wszyscy ochoczo podjęliśmy się tego wyzwania. I tak oto organizujemy już wspólnie 3 koncert. Każdy jest inny , wyjątkowy, występują inni wykonawcy, wszystkie szkoły, władze powiatu i miasta, rodzice i uczniowie oraz instytucje chętnie angażują się w pomoc i realizację przedsięwzięcia( pozwólcie Państwo, że nie wymienię nazwisk, sponsorów, instytucji, bo nie chciałabym nikogo pominąć, a jest to imponująca liczba).
Za każdym razem, w organizatorach pojawia się obawa, czy ludzie odpowiedzą na nasz apel czy wspomogą Osoby, które mieszkają w naszym mieście i które potrzebują naszego wsparcia , nie tylko finansowego. Pani kierownik warsztatów Beata Mytyś, osoba ciepła i energiczna, z wielkim sercem, że tylko brać z niej przykład oraz kadra WTZ robią wszystko , co w ich mocy, tworząc rodzinę warsztatową, aby każdy Uczestnik mógł znaleźć dla siebie niszę i uśmiech drugiego człowieka.
Wracając do koncertu, pełne obaw, wyczekiwałyśmy gości niczym gwiazdki w wigilijny wieczór. A gwiazdka nas nie zawiodła, po raz kolejny, mieszkańcy Lubska okazali się „ Aniołami” . I wcale nie chodzi o to, kto ile dał, bo pewnie każdy dał tyle ile mógł ofiarować, ale jakże ważne jest poczucie, że w świecie pełnym zazdrości i zawiści są tacy ludzie, którzy dzielą się przysłowiowym wdowim groszem. Święta zmuszają nas do refleksji nad sobą, swoim postępowaniem, każdy zmienia się choć na chwilę, może i jestem naiwna, zbyt łatwo wierna, ale wierzę w ludzi, wierzę w dobroć i w słowa słynnej piosenki Czesława Niemena : „Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. … Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim. Nie! Nie! Nie! Przyszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.
I tak na koniec, dziękuję Wszystkim, którzy tego dnia stali się Mikołajami i ofiarowali to co dla drugiego człowieka jest tak potrzebne: czas, uśmiech, pomocną dłoń….

 

Monika Przysmak

Fotorelacja 1

Fotorelacja 2

 

Informacje

Niepubliczna Szkoła Podstawowa

Podanie do szkoły podstawowej pobierz 

Szukaj

Ładuję, czekaj...